FAALİYET ALANLARIMIZ

Bursa Kare Yapı A.Ş. olarak bizler uzman kadromuz ile bünyemizde bir çok alanda faaliyet göstermekteyiz.

Merdivenlere, balkonlara, havuz kenarlarına ve inşaatların birçok bölümüne emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için alüminyum profiller kullanılarak yapılan dekorasyona alüminyum korkuluk denir. Alüminyum korkuluk, bazen trabzan bazen ise alüminyum küpeşte diye adlandırılır. Bunlar arasında hiçbir fark yoktur.Alüminyum korkuluk , trabzan ve alüminyum korkuluk ile eş anlamlıdır ve aynı yapıyı ifade eder.
Kapaklı cephe sisteminin özelliği cepheye dışarıdan bakıldığında dikeyde ve yatayda 50mm genişliğindeki alüminyum profillerin görünmesidir. Bu sistemde dışarıdan görünen kapak kısmının farklı şekillerde ve renklerde alternatifleri vardır.
Tamamen cam görünümü istendiğinde silikon cephe sistemler tercih edilir. Bu sistemde cam kasetler arasında ince (16mm) fuga boşlukları bulunur ve dışarıdan alüminyum görülmez.Alüminyum düşey ve yatay taşıyıcı profillerle alt konstrüksiyon oluşturulur.
Cam Kolonlu Transparan Cephe’lerde, arka taşıyıcı sistem olarak düşeyde kalın temperli, “heat soak” testinden geçirilmiş cam plakalar kullanılır. Bu cam plakalar düşeyde birbirine paslanmaz çelik lamalarla birleştirilerek 12 m yüksekliğe kadar güvenle uygulanabilir.
Kasetli Strüktürel Silikonlu Alüminyum Stick cephe sisteminde; camlar, alüminyum profillerden oluşturulan kasetler üzerine, strüktürel silikon ile yapıştırılır.Fabrikada hazırlanmış camlı kasetler sahada hızlı montaj imkânı sağlar.
Mimari tercihlere bağlı olarak 60x120cm, 60x60cm veya 30x60cm gibi çeşitli ebatlarda üretilen granit seramiğin alüminyum alt konstrüksiyon üzerine yapıştırma, klipsli veya gizli klipsli sistemler ile cepheye uygulanmasıdır.
Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır.
Kompakt Laminat Alt Konstrüksiyon Sistemi, bina dış kabuğuna estetik bir görünüm kazandıran Kikern kompakt laminat plakaların, binaya güvenli bir şekilde monte edilmesini sağlayan alüminyum profillerden oluşmaktadır.
Pişmiş toprak anlamına gelen “Terra Cotta” kil ve kaolen gibi doğal malzemelerden endüstriyel olarak üretilen ve derzlerinin açık olması sebebi ile bina cephelerinin doğal olarak havalanmasına olanak sağlamaktadır.
Kalesinterflex Türkiye’de ilk kez üretilen 1000x3000x3 mm boyutlarında ilk ve tek seramik levhadır. Farklı uygulamalar için projenin istediği ölçülerde kesilebilir. Özgün ürün özellikleri sayesinde çok çeşitli uygulama alanları (iç mekan, dış cephe, duvar, zemin, özel sistem uygulamaları, vs.) için farklı ve pratik çözümler sunar.
Yapılarınız için çok çeşitli çözümler sunabilmekteyiz. Özellikle binanızın dış cephesindeki yaptırmayı düşündüğünüz pencereler ve kapılar için ısı yalıtımlı doğrama sistemlerini öneririz.
Binalara girerken hem yağmur’dan korunmak, hemde binaların girişini vurgulamak için yapılan Bina Giriş Saçakları son yıllarda oldukça fazla kullanılmaya başlayan bir uygulamadır.
Güneş kırıcı sistemleri, cepheyi güneşten korumak ve gölge oluşturmakla birlikte binayaestetik değerler de kazandırmaktadır.Yuvarlak,elipsoidal ve köşeli olmak üzere çeşitli dizayn ve boyutlarda profillerden (120 mm-600 mm) hareketli ve hareketsiz farklı fonksiyonlarda uygulama şekilleri bulunmaktadır.
Çatı ışıklığı yatay ile 75 C açı yapan eğimli cam veya polikarbonat kaplama sistemi olarak tanımlanmıştır. Çatı ışıklığı giydirme cephelere nazaran çok daha fazla yüklere (rüzgar, kar, kendi ağırlığı) maruz kaldığından özel şekilde dizayn edilmektedir.
Bölme duvar sistemleri olarak adlandırılan ve kapalı alanların ihtiyaç duyulan bölümlere ayrılmasını sağlayan modüler duvar sistemleri sahip olduğunuz mekanların şık ve zarif bir çizgide dekore edilmesini sağlar. Modüler bölme sistemleri son derece kullanışlı bir ara duvar sistemidir.
Tek kanatlı fotoselli kapı veya çift kanatlı kapı sistemlerinin, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Fotoselli kapı detayı, uyggulama şekilleri ile çok geniş bir yelpaze sunmaktadır.Fotoselli kapı (otomatik kayar kapı) ölçüleri min. 700 mm – max. 3000mm ölçülerinde açıklık sağlanabilmektedir.
Bursa Kare Yapı A.Ş. olarak bizler Pencere ve Giydirme Cepheler için müşterilerine daha hızlı ve çok yönlü projelendirme hizmetleri sunabilmektedir.
PVC, yaygın deyimi ile ”vinil” , (Poli Vinil Clorür) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır.
Kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuzdan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz.